Наука

Вчені створюють матеріал зі “штучним метаболізмом”

Американські вчені наблизилися до створення “живих” машин, які імітують біологічне життя. Новий біоматеріал використовує синтетичну ДНК, щоб наблизитися до створення “штучного метаболізму”.

Нова розробка побудована в біоінженерній лабораторії Корнельського університету, а безперервна і автономна робота досягається шляхом впровадження штучної ДНК. Таким чином створений матеріал повторює функції біологічних клітин і тканин, що дослідники називають “штучним метаболізмом”. Вчені намагаються створити “живі” машини, а новий біоматеріал демонструє самоорганізацію, розвиток і здатність до обміну речовин.

Як зазначили вчені, у своїй роботі вони спробували створити матеріали, що відрізняються реалістичністю. Розробка імітує нескінченний метаболічний цикл організму, що поглинає енергію і текст старих клітин. В середовищі з поживними речовинами створена “жива” машина зростає подібно до нейронів мозку, що розвиваються. Між тим, матеріал також дозволяє своїй хвостовій частині відмирати і розкладатися, створюючи вигляд постійно ростучій цвілі слизу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button