Наука

Вчені: Лімфатична система відіграє основну роль у регенерації волосся

Вчені виявили принцип молекулярної комунікації, що дає стволовим клітинам шкіри можливість синхронізувати свою роботу. Основну роль у ньому відіграє лімфатична система, яка і є ключовим елементом у процесі регенерації волосся.

Досі вчені не були впевнені, чи здатні стовбурові клітини впливати на створення нових структурно-функціональних елементарних одиниць будови і життєдіяльності організму, а також формування шкірного покриву. Проте нещодавно проведене дослідження, автором якого стала доктор Елейн Фукс, показало, що вони дійсно є невіддільною частиною процесу регенерації епідермісу. У ході експерименту було виявлено принцип молекулярної комунікації, що використовується стовбуровими клітинами для координації своєї роботи.

Крім того, групою вчених було знайдено раніше невідомий тип судин лімфатичної системи, які використовуються для транспорту імунних клітин, а також відповідають за «відкачування» надлишків рідини зі шкірних покривів і виведення токсинів. Такого роду капіляри також скупчуються навколо кожного волосяного фолікула, що дає фахівцям привід говорити про ролі подібного процесу регенерації волосся.

За словами експертів, стовбурові клітини волосяних фолікулів відповідають за роботу лімфатичних капілярів, продукуючи молекули, що діють як активатор дренажу. Подібна функціональність дає їм можливість визначати склад рідин і змінювати «начинку» клітин навколишнього волосся області, що в результаті допомагає синхронізувати процес регенерації всієї тканини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments