Всесвіт

Альтернативні теорії гравітації обмежили, щоб врахувати темну матерію

Астрофізики провели дослідження і з’ясували, які моменти повинні врахувати існуючі альтернативні теорії гравітації, щоб описати вплив темної матерії.

Milennium-II Simulation

Відповідно до прийнятої в науковому співтоваристві моделі Лямбда-CDM в нашому Всесвіті крім баріонів матерії існує також темна матерія і холодна темна матерія. Ця модель добре описує і пояснює прискорене розширення Всесвіту, чим не можуть похвалитися інші теорії. Ось тільки виявити частинки, що становлять темну матерію, вченим поки не вдалося.

У деяких альтернативних теоріях гравітації не вводиться темна матерія. Але спостерігаються ефекти, які Лямбда-CDM пояснює наявністю цього типу матерії, нікуди не зникають. Тому альтернативні теорії повинні якось викручуватися, щоб описати ці експериментальні факти. Два астрофізики з Лабораторії реактивного руху NASA і Прінстонського університету вирішили полегшити завдання деяким теоретикам і провели дослідження, в результаті якого наклали обмеження на альтернативні космологічні моделі.

Дослідники виявили, що жодна з теорій гравітації, запропонованих дотепер, не задовольняє виявленими ними обмеженням. Це означає, що якщо ефекти від впливу темної матерії можна пояснити альтернативною теорією, а не Лямбда-CDM, то така теорія ще не розроблена. У майбутньому робота фізиків може послужити основою для розробки нових теорій гравітації, які більшою мірою узгоджуються з космологічними спостереженнями.

За словами дослідників, альтернативна теорія, яка задовольнить їх критеріям, повинна бути настільки унікальною, що згідно з нею галактики поблизу Чумацького Шляху рухалися б по «божевільним» траєкторіям. Таким чином, найпростіше пояснення для темної матерії все ще полягає в тому, що вона складається з частинок, які слабо взаємодіють з баріонною матерією.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button