Інтернет

Інтернет від сонячного дрона

Яел Маґвайр, технічний директор Connectivity Lab медіа-гіганта Facebook, оголосив про плани корпорації поширити доступний інтернет по всьому світу.

Зробити це передбачається за допомогою безпілотних літаків – дронів, розміром з Боїнг-747, що літають на великій висоті дуже довгий час і що використовують сонячну енергію. За його словами, робота над прототипом вже розпочата.

foto_cikavosti_26.09.2014-09_resized

Магвайр вказує на проблему з доступом в інтернет у значної частини населення Землі, до 2 \ 3 не має зовсім інтернету або він є у вкрай обмеженому вигляді. Для масштабної задумки Facebook будуть потрібні тисячі безпілотників. Планована висота польоту буде від 18 до 27 км, так що вони не будуть являти собою перешкоду цивільній авіації, літаки якої на таких висотах не літають. Однак є ряд проблем, як технічних, так і юридичних.

Читайте також: Доступ в Інтернет: світова карта користувачів і популярних сайтів

Поглинаючі сонячне світло елементи повинні бути розташовані таким чином, щоб працювати в різних країнах, у різний час доби. При розмірі як великий цивільний літак, дрон повинен бути істотно легшим. При цьому, він повинен витримувати будь-які погодні умови.

Також, якщо взяти до уваги істотну кількість необхідного повітряного флоту для вирішення глобальної проблеми, неможливо дотримуватися існуючого зараз закону «1 дрон – 1 оператор», і з цією проблемою теж треба щось робити. За словами Маґвайр, фізично 1 оператор легко може контролювати до 100 машин.

Можуть виникнути проблеми з існуючими системами запуску і аерокосмічного спостереження. Проблеми міжнародного характеру, з перетином повітряного простору суверенних держав, нехай навіть з метою поширити інтернет на віддалені райони країн Африки, Азії та Латинської Америки.

Читайте також: Google доставлятиме інтернет за допомогою безпілотників

Тим не менш, команда технічних фахівців, так само як і команда юристів вже працюють над прототипом і можливістю його використання. Перший прототип очікується вже в 2015 році і він пройде випробування на території США, а за 4-5 років Facebook планує залагодити і решта питань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button