Наука

Вчені представили схему зв’язків мозку. У ній 200 тисяч клітин

Міжнародна команда вчених представила нову схему з функціями клітин головного мозку. Вона допоможе поліпшити роботу моделей на основі ІІ.

Неврологи й комп’ютерні вчені з Прінстонського університету, Інституту Аллена і Медичного коледжу Бейлора опублікували тривимірну електричну схему, яка працює з функціями десятків тисяч нейронів. Ця розробка дозволяє детально вивчати орган більшості ссавців.

У наборі даних, який знаходиться у відкритому доступі для перегляду і використання всіма охочими, зображені структури й зв’язки 200 тис. клітин мозку і майже 500 млн синапсів, що містяться в кубічному міліметрі мозку миші. Вони з неокортексу, частини мозку ссавців, яка обробляє те, що бачать очі.

«Наша п’ятирічна місія була дійсно важкою, з амбітною метою, яку багато хто вважав недосяжною. У перший рік роботи один зі співробітників лабораторії стверджував, що навіть пілотна фаза буде неможлива. Сьогодні ми випускаємо кубічний міліметр реконструйованої кори головного мозку миші, що в тисячу разів більше, ніж мета першої фази», – відзначили дослідники.

Масштабний проєкт «Машинний інтелект на основі кортикальних мереж» (MICrONS) розроблявся п’ять років і фінансувався організацією Intelligence Advanced Research Projects Activity. Мета дослідження – отримання інформації про мозкових провідників для поліпшення машинного навчання. Однак набір даних також цінний для неврології – як для вчених, які прагнуть зрозуміти, як мозок передає інформацію за певними колами, так і для біомедичних дослідників, які хочуть лікувати захворювання мозку.

Дані MICrONS містять найбільшу кількість клітин і зв’язків серед всіх схожих наборів. Вона настільки масштабна, що може охопити цілі локальні ланцюги й майже повні 3D-форми окремих нейронів миші. Деякі нейрони встановлюють зв’язки на неймовірно великих відстанях, посилаючи сигнали через весь мозок. Обсяг в кубічний міліметр вчені вибрали для того, щоб охопити ланцюги в декількох областях мозку, що беруть участь в зорі, і при цьому передати структуру якомога більшої кількості цілих нейронів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button