Наука

Фізичні вправи повернули когнітивні порушення у мишей

Нове дослідження Інституту мозку Університету Квінсленду, Австралія, передбачає, що набір вправ, які називаються Sweet Spot (“солодке місце”), може повернути назад когнітивні порушення! На даному етапі вчені спостерігають цю закономірність у мишей.

У всьому світі близько 55 мільйонів людей страждають деменцією. А оскільки населення світу неухильно старіє (тривалість життя людини збільшується), деменція стає величезною проблемою.

Вчені по всьому світу намагаються зрозуміти, як можна уникнути розвитку цієї недуги, а також чи можна звернути його назад. Експерименти з мишами австралійських вчених показали, що така ймовірність є!

Протягом 35 днів вчені змушували мишей у віці від 10 тижнів до 24 місяців займатися фізичною активністю. Sweetspot-тренування, які проходили гризуни, мають на увазі інтервальні тренування, націлені на поліпшення аеробних здібностей організму.

Весь цей час вчені також навчали мишей. Не дивно, що молоді особини справлялися із завданнями швидше і краще. Однак в результаті тренувань, літні гризуни, які активно тренувалися всі 35 днів, показали кращі результати в порівнянні з власними показниками на початку експерименту.

Автори роботи пояснюють, що деменція з’являється через пошкодження або втрати нервових клітин (нейронів) і їх з’єднань в мозку. Нейрони переносять електричні імпульси, передаючи інформацію. Зростання нових нейронів, відомий як нейрогенез, має вирішальне значення для підтримки когнітивних здібностей.

Якщо говорити про деменцію, то критичне значення відіграє втрата нейронних зв’язків в гіпокампі, який відповідає за навчання, емоції і пам’ять. Саме в цій частині мозку набутий досвід перетворюється в довготривалу пам’ять.

Вважається, що фізичні вправи можуть поліпшити функцію гіпокампу, однак кількість вправ і механізми, що сприяють поліпшенню, залишаються в значній мірі невідомими.

Щоб зрозуміти, що сталося з мозком літніх мишей, вчені провели гризунам МРТ.  Результати показали, що поліпшення в навчанні було обумовлено зміцненням зв’язку в зубчастій звивині, тобто частини гіпокампальної формації головного мозку.

«Використовуючи МРТ, ми змогли вивчити мозок після фізичних вправ і вперше виявити критичні зміни в структурі і функціональних схемах гіпокампу, необхідні для поліпшення навчання», — пишуть автори. Вони відзначають, що їх результати не говорять про те, що 35-денний період вправ обов’язково активує нейрогенез в гіпокампі. Однак дослідження демонструє, що заняття спортом можуть впливати на функцію мозку і пам’ять.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button