Головна / Ґаджети / Вчені: Пристрасть дітей до смартфонів і планшетів призведе до зомбуванню

Вчені: Пристрасть дітей до смартфонів і планшетів призведе до зомбуванню

Дослідники з Великобританії повідомили, що діти в країні проводять в середньому по 5 годин за смартфонами і планшетами. За словами фахівців, дана тенденція може в майбутньому стати причиною так званого «електронного» зомбування, що призведе до падіння інтересу до читання та інших прикладних занять.

В ході дослідів, проведених в Оксфордському університеті, вдалося встановити, що середньостатистична дитина грає зі смартфоном або планшетом не менше 45 хвилин в день. У критичних випадках цей період перевищує 8 годин. Крім того, нерідко портативні ґаджети викликають залежність у дітей дошкільного віку. Подібна тенденція може викликати ряд ускладнень, які позначаються на здоров’ї малюків.

«Головним наслідком частого використання ґаджетів є безсоння. Крім того, інтернет негативно впливає і на психіку дитини, яка поки що знаходиться на стадії формування. Багато батьків хвилюються тільки про телебачення, однак воно останнім часом проходить через сувору цензуру, через що не представляє небезпеки. Інтернет же є повністю вільним простором, де без верифікації особистості можна отримати доступ до забороненого контенту», — розповіли вчені.

У 2000-х роках діти у Великобританії проводили приблизно дві години на день перед телевізором, що також вважалося негативним фактором в їх розвитку і формуванні особистості. За словами експертів, смартфони і планшети з доступом в Мережу завдають значної шкоди.