Земля

Дівчина 17 років жила з “близнюком” всередині себе

Протягом майже двох десятиліть молода жінка з Індії жила з одним з найбільш рідкісних і незвичайних медичних станів. В животі пацієнтки знаходився мішок, що містить її “близнюка”. У останнього були волосся, зуби і навіть хребет. Що дивно, сама дівчина про нього не підозрювала.

Такий стан відомо як утробний плід у плоді. Мова йде про аномалії, при якій всередині організму одного плоду є маса тканин, що нагадує плід.

Вважається, що така аномалія виникає на ранньому етапі монозиготної вагітності близнюками. В цей час обидва плоди мають загальну плаценту, і один з них “обертає” собою іншого.

У підсумку загорнутий всередину ембріон стає “паразитом”. При цьому у нього не розвиваються мозок і нервова система, і він здатний вижити лише користуючись з життєздатного близнюка.

Втім, є й інша гіпотеза, що пояснює цю аномалію. Згідно з нею, другий плід насправді є тератомою – складною пухлиною, в якій можуть бути присутні волосся, зуби, м’язова тканина, кісткова тканина, рідше більш складні органи, скажімо, очей.

Зазвичай такий стан закінчується у жінки викиднем. Причина полягає в недостатньому харчуванні “основного” ембріона.

Якщо ж дитина все-таки народжується на світ, то стан під назвою утробний плід у плоді виявляється незабаром після народження або в ранньому дитинстві.

Як зазначають медики, раніше було відомо тільки про сім інших зареєстрованих випадків дорослих людей, які тривалий час прожили з ембріональним близнюком. Всі вони були чоловіками.

Тепер же медики з Всеіндійського інституту медичних наук описали перший подібний випадок, виявлений у молодої 17-річної дівчини.

Вперше батьки пацієнтки помітили недобре за п’ять років до звернення до фахівців. В животі їх дочки була тверда безформна шишка. Протягом наступних п’яти років вона поступово збільшувалася в розмірах і періодично завдавала біль своій господині.

Коли 17-річна дівчина звернулася до медиків, вона вже не могла нормально харчуватися.

При первинному медичному огляді фахівці запідозрили у пацієнтки пухлина. У якомусь сенсі саме так воно і було.

Але коли ж вони провели сканування шишки, то виявили відкладення кальцію у формі хребців, ребер і довгих кісток. Таємниця була розкрита: медики зіткнулися з рідкісним випадком утробного плода у плоді.

Через деякий час лікарі видалили пухлину-паразита, яка складалася з волосків, зрілих кісток і інших частин тіла, у тому числі зубів та структур, які нагадують зачатки кінцівок.

З усіх описаних раніше випадків, цей “паразит” є найбільшим.

Після операції пацієнтка швидко пішла на поправку, і через два роки вона відчуває себе добре.

На жаль, медики не змогли видалити всі клітинні сліди “близнюка”. З цієї причини існує невеликий шанс того, що деякі з цих клітин можуть “вийти з-під контролю” і привести до появи раку.

Щоб зменшити цей ризик, медики будуть щорічно проводити огляд дівчини.

Цікавий випадок був описаний у статті, опублікованій у виданні BMJ Case Reports.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button