Наука

Вчені: Розмір мозочка привів до вимирання неандертальців

Менший, ніж у предків сучасної людини, розмір мозочка неандертальців не дозволив їм пристосуватися до навколишнього середовища, що спровокувало вимирання виду. До такого висновку прийшли вчені.

Щоб підтвердити свої припущення, вчені зуміли побудувати першу повноцінну цифрову модель мозку неандертальців. Спершу автори проекту зробили вимірювання форми внутрішньої поверхні черепів, після чого за допомогою моделювання зробили спробу помістити всередину черепа неандертальця мозок сучасної людини, попередньо деформувавши окремі його частини. У результаті дослідникам вдалося отримати модель згаданого органу приблизно аналогічного розміру, але при цьому зовсім іншої форми.

Мозочок у моделі виявився помітно меншим, ніж у сучасних людей, хоча обсяги потиличної частки, навпаки, вийшли більшими. Вчені припускають, що збільшення потиличної частки призвело до уповільнення або повної зупинки росту мозочка безпосередньо у неандертальців. Як підсумок, ті виявилися відчутно менш пристосовані до змін, що відбувалися у навколишньому середовищ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button