Наука

Виявилося, що мурахи можуть «винюхувати» рак. Це спростить діагностику захворювань

Міжнародна група вчених навчила мурах Formica fusca знаходити онкологічні захворювання. Результати дослідження публікує iScience.

Група вчених з Національного центру наукових досліджень Франції, університету Сорбонни в Парижі, Інституту Кюрі і компанії Inserm продемонструвала, як вид мурах Formica fusca може стати в нагоді в медицині. Після декількох хвилин навчання ці комахи, які використовують нюх для виконання повсякденних завдань, відрізняли здорові людські клітини від ракових.

Аналізуючи сполуки, які випускають різні клітини, вчені показали, що у кожної клітинної лінії є власний запах, який і засікають мурахи. Ефективність нового методу ще належить оцінити за допомогою клінічних випробувань на людину. Однак вже зараз нове дослідження показало, що мурахи мають високий потенціал, здатні до дуже швидкого навчання, відзначають автори дослідження.

Діагностування раку – серйозна проблема громадської охорони здоров’я. Існуючі методи, такі як МРТ та мамографія, не завжди доступні через ціну та інвазивність. Це обмежує їх широкомасштабне використання. Щоб обійти ці обмеження, вивчаються альтернативні методи, такі як використання нюху тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button