Всесвіт

Вчені визначили склад атмосфери планети, віддаленої від нас на 340 світлових років

Вчені використовували телескоп “Джеміні” в Чилі, щоб визначити кількість води та чадного газу в атмосфері планети в іншій Сонячній системі. Це зроблено вперше. Результати їх роботи були опубліковані в журналі Nature.

Вчені звернули увагу на планету WASP-77ab. Це екзопланета, яка схожа на Юпітер нашої Сонячної системи, але її температура вище 1 000 °C. Умови планети дозволяють виміряти гази й перевірити теорію формування планет.

Дослідники використовували телескоп “Джеміні” з приладом Immersion GRating INfrared Spectrometer (IGRINS). Вони спостерігали теплове світіння екзопланети під час руху по орбіті навколо зірки-господаря. Отримавши чіткі дані вмісту води та чадного газу в атмосфері WASP-77ab, вчені змогли визначити відносну кількість кисню і вуглецю.

«Ця робота показує, як ми будемо вимірювати біосигнатурні гази, такі як кисень та метан, у потенційно життєздатних світах у недалекому майбутньому», — пояснив доцент Майкл Лайн з школи вивчення Землі та космосу Університету штату Арізона.

Команда вчених планує повторити цей аналіз для інших планет і зібрати дані як мінімум на 15 з них. Вони сподіваються, що зможуть використовувати цей метод виявлення потенційних ознак життя на скелястих планетах, схожих на Землю, за межами нашої Сонячної системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments