Екологія

Кількість пластику в океані за найближчі 20 років може збільшитися втричі, – ООН

В Організації Об’єднаних Націй (ООН) заявили, що кількість пластику в Світовому океані може збільшитися в три рази. Якщо не вжити кардинальних заходів, то це може статися вже в 2040 році, інформує РБК-Україна.

«Черепахи, що заплуталися в розірваних пластикових пакетах. Мертві кити з шлунками, повними відходів. Мільярди пластикових гранул, які хвилі виносять на наші пляжі – як недавно в Шрі-Ланці. Ми самі бачимо, що ми наробили», – йдеться в повідомленні.

Крім того, емісії парникових газів, джерелом яких є пластик, включаючи спалювання пластикових відходів, до середини століття становитимуть 17% загального обсягу викидів СО2.

У повідомленні йдеться про те, що забруднені пластиком моря і океани вже не можуть давати в повному обсязі всі свої багатства, якими людство користувалося раніше, а пов’язані з цим щорічні економічні втрати становлять 2,5 млрд доларів.

Кількість пластику в океані за найближчі 20 років може збільшитися втричі, – ООН

Як показують дослідження ООН, 80% пластику приносять в океан тисячі рік, при цьому страждають і самі річки, прісноводні озера і екосистеми на суші.

В ООН представили шляхи вирішення даної проблеми, а саме:

·         скорочення виробництва пластмаси особливо, призначеної для предметів одноразового використання;

·         повний перехід на перероблювання використаного пластику;

·         поліпшення поводження з відходами;

·         активізувати дії на національному рівні (мова йде про введення законодавства, яке регулюватиме відповідне поводження з відходами).

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button