Екологія

Blackfriars Bridge – найбільший у світі “сонячний” залізничний міст

Не так давно в Лондоні завершилося спорудження мосту, який без сумніву можна назвати найбільшим в світі «сонячним» залізничним мостом. І з цим твердженням не посперечаєшся, адже у світі не знайдеться мостів, покритих сонячними батареями більших, ніж міст Blackfriars Bridge, який перетинає Темзу, з’єднуючи південну частину Лондона з центральною частиною цього мегаполісу.

Blackfriars_Bridge_resized

Слід нагадати, що лондонська залізнична станція Blackfriars була відкрита в 2012 році напередодні Олімпійських Ігор в якості одного пункту з великого списку заходів, спрямованих на вирішення проблеми транспорту під час проведення Ігор. В даний час на даху станції Blackfriars закінчено монтаж 4400 фотогальванічних елементів сонячних батарей, сумарна площа яких становить 6000 квадратних метрів.

У моменти пікової енергетичної віддачі ці сонячні батареї зможуть передати в енергетичну мережу 1.1 мегавати енергії, чого, на думку лондонців достатньо для того, щоб закип’ятити 80 тисяч чашок чаю.

Blackfriars_Bridge01_resized

Слід зазначити, що співвідношення площі сонячних батарей до вироблюваної потужності дає можливість обчислити сумарну ефективність системи, яка становить скромні 9.3 відсотка. Це вкрай мало в порівнянні з 25 – відсотковою ефективністю, яку демонструють сонячні електростанції, розташовані поблизу залитого сонячним світлом південно-західного узбережжя Англії. Але тут варто взяти до уваги, що Лондон не є сонячним містом, і показник ефективності «сонячного» моста Blackfriars можна вважати свого роду рекордом для цієї місцевості.

У кожному разі, тих 900 тисяч кіловат-годин, які в рік вироблятимуть сонячні батареї моста Blackfriars і яких вистачить на задоволення половини енергетичних потреб залізничної станції, буде достатньо для того, щоб зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 511 тонн щорічно, що з урахуванням «напруженої» екологічної обстановки в одному з найбільших міст в світі, має дуже важливе значення.

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button