Наука

Вчені придумали, як “перепрограмувати” серце, використовуючи вже існуючий препарат

Існуючий препарат продемонстрував багатообіцяючий захист донорських сердець від пошкоджень, дозволяючи зберігати їх довше і роблячи трансплантати більш безпечними.

Image by InspiredImages from Pixabay

Трансплантація рятує життя, але органи зберігаються не надто довго. Співробітники Мічиганського університету з’ясували, що вже існуючий препарат «перепрограмує» донорське серце, щоб воно довше зберігалося поза тілом. Це зменшить ризик відмови органу після трансплантації.

Нині донорські серця зберігаються в холодильнику лише близько чотирьох годин. Проблема в тому, що молекула під назвою сукцинат накопичується в органі, поки він знаходиться на льоду. Пізніше, коли кров знову потрапляє в серце, ця речовина викликає окислювальний стрес, який після призводить до пошкодження органу і серцевої недостатності. Це одна з основних причин смерті пацієнтів, які перенесли трансплантацію.

Вчені з Мічиганського університету перевірили, як вирішити проблему за допомогою ітаконату, ферменту, який, як відомо, нейтралізує сукцинат. Переглядаючи базу даних метаболічних ефектів, команда виділила вальпроєву кислоту як перспективне джерело ітаконату.

“Використовуючи метаболічний скринінг, ми виявили, що вальпроєва кислота може перепрограмувати донорське серце для отримання корисного ітаконату під час збереження органу”, – говорить Пол Танг, старший автор дослідження

У тестах на серцях людини та свині при зберіганні в холодильнику вальпроєва кислота допомогла серцю виробляти антиоксиданти та протизапальні білки, які знімали стрес, викликаний сукцинатом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button