Всесвіт

Вчені знайшли космічну “чорну вдову”

Гамма-затемнення дозволили вченим визначити важливі властивості далеких пульсарів. Про це повідомляється у блозі НАСА. Вчені опублікували свої висновки в статті, опублікованій в журналі Nature Astronomy.

Міжнародна група вчених виявила перші гамма-затемнення зоряної системи “Чорна вдова” за допомогою космічного гамма-телескопа “Фермі” НАСА. Це особливий тип подвійної зоряної системи, в якій є одна звичайна, «жива» зірка і один пульсар, який швидко обертається надщільний залишок мертвої зірки.

Команда вчених переглядала дані “Фермі” за останнє десятиліття, коли виявила сім подібних систем, в яких відбувалися гамма-затемнення. Вони трапляються, коли зірка-супутник з низькою масою проходить перед пульсаром, дивлячись на систему із землі, йдеться в повідомленні аерокосмічного агентства.

Уявлення художника про зірку, що затьмарює пульсар. Фото: NASA / Державний університет Сономи, Аврора Сімоннет 

Нові дані дозволили вченим розрахувати нахил системи щодо спостерігача з Землі та отримати іншу важливу інформацію, яка змінить наше розуміння пульсарів.

“Однією з найважливіших цілей вивчення “чорних вдів зірок” є вимірювання маси пульсарів”, – пояснив Колін Кларк, астрофізик інституту гравітаційної фізики ім. Макса Планка в Ганновері, Німеччина, і керівник дослідження.

NASA підкреслює той факт, що його космічний гамма-телескоп «Фермі» змінив уявлення вчених про пульсари з моменту запуску на орбіту 11 червня 2008 року.

Космічний гамма-телескоп Фермі НАСА. Фото: NASA 

“До “Фермі” ми знали лише про декілька пульсарів, що випускають гамма-промені. Після більш ніж десяти років спостережень місія виявила понад 300 мертвих зірок і зібрала довгий, майже безперервний набір даних, який дозволяє громаді займатися новаторською наукою», — пояснює Елізабет Хейс, науковий співробітник проекту «фермі» з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button