Наука

Вчені придумали, як зробити звичайну каву кориснішою для здоров’я

Згідно з новим дослідженням, антиоксидантні властивості кави можна посилити, додавши молоко до ранкового напою.

Image by StockSnap from Pixabay

Нове дослідження показало, що додавання невеликої кількості молока в ранкову каву посилить його протизапальні властивості. Вчені-дієтологи продемонстрували, як молочні білки зв’язуються з антиоксидантами в напої, посилюючи будь-яку потенційну користь для здоров’я.

В рамках дослідження вчені дослідили сімейство органічних сполук, відомих як поліфеноли. Вони містяться в багатьох продуктах харчування, включаючи каву, і мають антиоксидантну дію, зменшуючи окислювальний стрес в організмі людини. Але вчені мало знають про те, як поліфеноли взаємодіють з іншими молекулами, які присутні в продуктах харчування.

Співробітники Копенгагенського університету досліджували взаємодію поліфенолів – кавової і хлорогенової кислот (два основних поліфеноли напою) і цистеїну (ключовий білок молока). Вчені перевірили, як ця комбінація поліфенолів і білків впливає на імунні клітини в лабораторних умовах. Потім вони штучно запалили їх, щоб перевірити, наскільки ефективно кавова та хлорогенова кислоти запобігають запаленню, «працюючи» разом.

Результати були вражаючими: поліфеноли, збагачені білком, виявилися вдвічі ефективнішими у запобіганні запалення в імунних клітинах порівняно з одними поліфенолами. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що якщо додавати молоко в каву, це посилить її корисні властивості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button