Людина

Знайдено новий спосіб поліпшити лібідо у чоловіків і жінок

"Недооцінений гормон" може поліпшити сексуальне життя людей з низьким лібідо, з'ясували вчені. 

Вчені з Імперського коледжу Лондона стверджують, що гормон кісспептін допоможе чоловікам і жінкам, які страждають від низького лібідо.

Image by Tu Anh from Pixabay

Кісспептін міститься в організмі людини. Він регулює викид статевих гормонів і забезпечує нормальну репродуктивну функцію. Гормон відіграє життєво важливу роль на початку статевого дозрівання як у чоловіків, так і у жінок. Згідно з дослідженнями, кісспептін може стимулювати роботу пучків нервових волокон в мозку, які “відповідають” за статевий потяг людей.

“Кіссспептін посилює почуття романтичної любові. Наше дослідження показало, що гормон підвищує активність мозку, пов’язану з потягом, і, що цікаво, цей стимулюючий ефект ще вище у чоловіків з низьким лібідо», — пояснюють вчені.

Автори дослідження провели два експерименти з окремими групами суб’єктів. У першому експерименті взяли участь 32 гетеросексуальні жінки у віці від 19 до 48 років, а в другому — 32 гетеросексуальні чоловіки у віці від 21 до 52 років. Суб’єкти обох досліджень заповнювали анкету двічі в ході експерименту; один раз, коли їм вводили кісспептін, і ще раз, коли вони отримували плацебо.

При введенні кісспептіна і плацебо випробовувані в обох експериментах дивилися еротичні відео і звичайний контент. Тим часом дослідники картували мозкову активність випробовуваних за допомогою МРТ. В ході експериментів учасникам не повідомляли, яку інфузію (гормон або плацебо) вони отримували.

В кінці першого експерименту учасниці зізналися, що відчули поліпшення статевого потягу. Деякі суб’єкти вважали себе “більш сексуальними”, коли їм вводили кісспептин. На МРТ вчені виявили посилення шляхів в мозку, які відповідають за потяг, після введення кісспептіна. Так, гормон підвищував активність в області гіпокампа у жінок. Ця частина мозку в основному пов’язана зі статевим потягом. Під час введення плацебо таких змін не спостерігалося.

Цікаво, що дослідники зафіксували аналогічні результати і в другому дослідженні, за участю чоловіків. Кісспептин допоміг суб’єктам відчувати себе більш впевнено, крім того, їх ерекція посилилася. Використання цього гормону – принципово нове рішення проблеми низького лібідо. Воно працює для обох статей і впливає на роботу мозку. Крім того, за словами вчених, у всіх учасників дослідження не спостерігалося побічних ефектів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button