Наука

Вчені: Роги в оленів зростають через контрольований рак кісток

Китайські вчені зробили незвичайне відкриття, яке перевертає всі уявлення про оленів, роги і їх зростання. Виявилося, що ці нарости на голові з’являються внаслідок своєрідного і контрольованого раку кісток.

Вчені дізналися про це в ході дослідження, коли вони порівняли 44 гени різних жуйних тварин, серед них були: корови, олені, жирафи, лосі та інші. В першу чергу фахівців цікавив складний пристрій шлунків даних ссавців, здатних перетравити безліч трав і рослин. Трохи пізніше їм вдалося вийти на проблему, пов’язану з отриманням поживних речовин, що формують згодом ріг.

Результати вийшли дуже незвичайними. Ці «головні убори» оленів виявилися своєрідним результатом раку кісток. На таке порівняння вчених підштовхнув процес появи цих наростів. Вони утворюються в процесі швидких мутацій кісткових тканин, а зміни до них порівнянні з онкологією. Єдина істотна відмінність – це контрольованість процесу. Організм оленів відмінно знає, як йому виростити рогу і коли слід зупинитися.

Подібне відкриття допомагає попередньо відповісти і на інше цікаве питання, що стосується оленів. Фахівці вже давно помітили, що навіть у зоопарків у даних ссавців різні види раку виникають в п’ять разів рідше, ніж у всіх інших тварин. Можливо, їх організм навчився ефективно контролювати процес мутації клітин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button