Наука

Розкрито секрет довголіття: вчені зрозуміли, як запустити потрібний механізм в тілі людини

Вчені знайшли механізм, який сприяє здоровому старінню і довголіття. Дослідження опубліковано в журналі Current Biology.

Виявилося, що механізм, при якому фермент алкогольдегідрогеназу виводить з тіла людини побічні продукти жиру (гліцерину і гліцеральдегіду), допомагає вести більш довге і здорове життя. Він не тільки забезпечує продовження життя, але і робить старіння більш здоровим. До таких висновків прийшли дослідники з Університету Вірджинії, США.

«Відкриття було несподіваним, — розповіла Ейлін Джоргеліна О’Рурк, доцент кафедри біології Університету штату Каліфорнія і кафедри клітинної біології Медичної школи Університету штату Каліфорнія. — У своїх дослідженнях ми використовували добре обґрунтовану гіпотезу про те, що секретом довголіття є активація клітинного омолоджуючого процесу, аутофагії. А виявили невідомий механізм продовження здоров’я і тривалості життя».

Вони назвали його AMARalcohol or aldehyde mediated anti-aging response (антивіковою відповіддю, опосередкованою альдегідом). На санскриті слово «amar» також означає безсмертя. В рамках нового дослідження, щоб вивчити цей механізм докладніше, вчені активували ген adh-1 у мікроскопічних черв’яків Caenorhabditis elegans. Він продукував більше ферментів алкогольдегідрогенази, блокуючи токсичний вплив гліцерину і, побічно, гліцеральдегіду. Експеримент показав, що модельні організми не тільки жили на 50% довше, але і їх здоров’я, в цілому, було краще.

C. elegans — краща модель для вивчення старіння; тривалість життя мікроскопічних черв’яків, що живуть в грунті, становить від двох до трьох тижнів, що дає вченим вимірні результати.

Потім вчені виявили, що омолоджуючий механізм надає аналогічну дію на дріжджі. Потім вони вивчили результати інших досліджень на людях, в тому числі тих, де суб’єкти періодично голодували або обмежували калорії. Виявилося, обидва чинники також грають роль в довшому і здоровому життю.

Також вчені вивчили генну активність мишей, які харчувалися з обмеженням калорій, свиней, макак і людей. Виявилося, що у них активований ген adh-1. Вчені підозрюють, що, оскільки гліцерин і гліцеральдегід є токсичними, шкідливими для здоров’я побічними продуктами жиру, і що люди накопичують їх з віком, ці речовини сприяють тому, що з плином часу у людини виникає все більше проблем зі здоров’ям. Механізм AMAR бореться з їх накопиченням і руйнує їх, забезпечуючи здорове старіння і довголіття. Більш того, активація adh-1 показала здатність протидіяти збільшенню ваги і навіть сприяти її зниженню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button