Технології

Вчені розгадали таємницю заплутування навушників в кишені

Фізики з Каліфорнійського університету вивчили 3415 випадків заплутування навушників. За ті кілька секунд, які любителі музики можуть згадати, як саме вони отримали свій перший iPod, навушники здатні страшенно заплутатися в сумці або кишені, утворюючи в умовах обмеженого простору неймовірні вузли і переплетення. Цей вкрай дратівливий для меломанів момент виявився дуже пізнавальним для дослідників. Використовуючи комп’ютерне моделювання, група американських фізиків розгадала, чому дроти від навушників ведуть себе таким чином.

foto_cikavosti_26.06.2014-014_resized

Фізики з Каліфорнійського університету вивчили 3415 випадків заплутування навушників, струшуючи їх у спеціальній коробці. Вони виявили, що навушники можуть утворювати до 120 різноманітних типів вузлів. Очікувано виявилося, що ймовірність виникнення вузлів і типи вузлів безпосередньо залежать від довжини і жорсткості проводів навушників – більш жорсткі проводу рідше заплутуються.

Читайте також: Винайшли навушники-плеєр

При цьому вчені Доріан Рейнер і Дуглас Сміт встановили, що “складні вузли часто виникають за кілька секунд”, коли вільний кінець навушників переплітається з іншими ділянками дротів. Для подальшого вивчення вузлів дослідники замість популярного у меломанів способу “просто потягнути їх на себе” використовували математичну теорію.

Вчені проаналізували ряд цифрових фотографій проводів в різних точках їх заплутування і виявили, що майже всі вони починаються з “простих вузлів” (prime knots). У загальній складності було виявлено близько 120 різних типів вузлів, при цьому в кожному з 3415 випробувань утворювалося мінімум 11 вузлів.

Після вивчення всіх різних комбінацій фізики виявили, що дроти, як правило, спочатку утворюють спіраль, але потім, поступово заплутуючись, втрачають цю структуру. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі PNAS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button