Головна / Технології / Microsoft хоче використовувати ДНК для зберігання цифрової інформації

Microsoft хоче використовувати ДНК для зберігання цифрової інформації

Ні для кого не секрет, що ДНК використовується для зберігання, передачі та реалізації генетичної програми розвитку і функціонування живих організмів, але не всі знають, що ДНК можна також використовувати і для зберігання цифрової інформації. Компанія Microsoft оголосила, що серйозно зайнялася дослідженням технологій зберігання даних і для цих цілей залучила біонаукову компанію, яка зобов’язалася створити десять мільйонів ниток ДНК, які будуть використовуватися для цифрового зберігання інформації.

822c4f882ce130342f0c570f046b4bcc

Microsoft підписала угоду про співпрацю з біонауковою компанією-стартапом Twist з Сан-Франциско (Каліфорнія, США) у питаннях дослідження цифрового зберігання ДНК. Редмондський гігант замовив створення десяти мільйонів ниток ДНК, на які в подальшому буде закодована інформація, що фактично зробить ці нитки ДНК першим біологічним контейнером зберігання цифрових даних.

Компанія Microsoft надасть інформацію у вигляді цифрової послідовності ДНК. Компанія Twist, у свою чергу, завдяки синтетичній біології створить фізичне втілення (контейнер для зберігання), після чого передасть ДНК-нитки в Microsoft, де їх в подальшому будуть вивчати. Поки незрозуміло, який обсяг інформації Microsoft намагається зберегти, однак портал IEEE Spectrum зазначає, що всього 1 грам довголанцюгових молекул може вмістити в собі 1 зеттабайт даних (або 1 мільйон гігабайт).

Сама ж ДНК, нагадаємо, складається з чотирьох базових компонентів: аденіну, тиміну, гуаніна і цитозіна. Кожен з цих компонентів знаходиться в ланцюжку ДНК-молекул і звичайно містить інформацію, що визначає ту чи іншу біологічну функцію. Щоб зберегти інформацію в нитках ДНК, вченим необхідно перевести нулі і одиниці коду цифрового файлу в зрозумілий біологічний код, використовуючи комбінацію з цих чотирьох базових складових елементів. Група дослідників з Університету Вашингтона нещодавно показала, як можна зберегти цифровий файл зображення всередині ДНК, а потім заново на основі цієї інформації відтворити цифрову версію.

Цікаво відзначити, що Емілі Лепрост, виконавчий директор компанії Twist, в інтерв’ю порталу IEEE Spectrum поділилася тим, що не знає, яку інформацію необхідно буде зберегти, так як вона не знає, які саме оригінальні файли закодовані в цифрову послідовність ДНК.

Натхнення: nlo-mir.ru