Технології

Microsoft хоче використовувати ДНК для зберігання цифрової інформації

Ні для кого не секрет, що ДНК використовується для зберігання, передачі та реалізації генетичної програми розвитку і функціонування живих організмів, але не всі знають, що ДНК можна також використовувати і для зберігання цифрової інформації. Компанія Microsoft оголосила, що серйозно зайнялася дослідженням технологій зберігання даних і для цих цілей залучила біонаукову компанію, яка зобов’язалася створити десять мільйонів ниток ДНК, які будуть використовуватися для цифрового зберігання інформації.

822c4f882ce130342f0c570f046b4bcc

Microsoft підписала угоду про співпрацю з біонауковою компанією-стартапом Twist з Сан-Франциско (Каліфорнія, США) у питаннях дослідження цифрового зберігання ДНК. Редмондський гігант замовив створення десяти мільйонів ниток ДНК, на які в подальшому буде закодована інформація, що фактично зробить ці нитки ДНК першим біологічним контейнером зберігання цифрових даних.

Компанія Microsoft надасть інформацію у вигляді цифрової послідовності ДНК. Компанія Twist, у свою чергу, завдяки синтетичній біології створить фізичне втілення (контейнер для зберігання), після чого передасть ДНК-нитки в Microsoft, де їх в подальшому будуть вивчати. Поки незрозуміло, який обсяг інформації Microsoft намагається зберегти, однак портал IEEE Spectrum зазначає, що всього 1 грам довголанцюгових молекул може вмістити в собі 1 зеттабайт даних (або 1 мільйон гігабайт).

Сама ж ДНК, нагадаємо, складається з чотирьох базових компонентів: аденіну, тиміну, гуаніна і цитозіна. Кожен з цих компонентів знаходиться в ланцюжку ДНК-молекул і звичайно містить інформацію, що визначає ту чи іншу біологічну функцію. Щоб зберегти інформацію в нитках ДНК, вченим необхідно перевести нулі і одиниці коду цифрового файлу в зрозумілий біологічний код, використовуючи комбінацію з цих чотирьох базових складових елементів. Група дослідників з Університету Вашингтона нещодавно показала, як можна зберегти цифровий файл зображення всередині ДНК, а потім заново на основі цієї інформації відтворити цифрову версію.

Цікаво відзначити, що Емілі Лепрост, виконавчий директор компанії Twist, в інтерв’ю порталу IEEE Spectrum поділилася тим, що не знає, яку інформацію необхідно буде зберегти, так як вона не знає, які саме оригінальні файли закодовані в цифрову послідовність ДНК.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button