Технології

Безанодна натрієва батарея знизить вартість і розмір гаджетів

Вчені створили прототип батареї на основі натрію без анода. На відміну від літій-іонних джерел живлення вона дешева і не забруднює навколишнє середовище.

Типова літій-іонна батарея має два електроди – катод і анод. Вони передають іони в розчині електроліту один одному, коли пристрій заряджається і розряджається. Вчені з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі спробували замінити літій металевим натрієм.

Чому дослідників зацікавив саме він? Річ у тім, що металевий натрій – широко поширений матеріал.

При створенні джерела живлення вчені відмовилися від анода, додавши замість нього тонкий шар мідної фольги. Він знаходиться на анодній стороні струмоприймача, який збирає вільні електрони в міру розряду батареї й направляє їх в пристрій, який підключений до джерела живлення.

Тонкий шар міді виконує роль одного з електродів. У підсумку виходить джерело живлення, яке значно менше і дешевше у виробництві від аналогів. При цьому продуктивність такої батареї не страждає. Автори розробки зазначають, що така батарея знизить вартість і розмір гаджетів.

Коли ця експериментальна батарея заряджається, замість іонів, що проходять від катода через розділовий матеріал до анода, вони накладаються на мідну фольгу і перетворюються в блискучий гладкий метал. Потім, коли батарея розряджається, матеріал розчиняється, і іони повертаються на катод.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button