Людина

Вчені розкрили секрет щастя людини

Не багатство, не кар’єрний ріст, не рівень суспільного визнання і навіть не велика кількість друзів, а здатність бути вдячним за те, що навколо нас – саме це робить людину найщасливішою. Такий висновок зробила група американських учених з університету Теннесі.

15-12-14-foto-600x400-1

Дискусії про те, що саме робить людину щасливою, серед психологів, філософів, учених і простих людей ведуться не перше століття. Хтось стверджує, що тільки гроші можуть подарувати людині щастя, на думку інших найвищий рівень задоволення життям приносить професійна і творча самореалізація, тобто досягнення всіх цілей, які людина поставила перед собою в кар’єрі.
Ймовірно, що все це важливі компоненти справжнього щастя, однак не вони є його головною причиною, якщо вірити результатам дослідження американських експертів.

Ними було опитано близько 80 студентів коледжу про те, що ж приносить їм найбільше задоволення від життя і піднімає рівень щастя. Виявляється, що саме вміння бути вдячним робить людину найщасливішою.

Читайте також: Вчені з’ясували, скільки коштує щастя

“Якщо людина поставила перед собою мету стати щасливою, їй краще робити внески не в накопичення, не в кар’єру і не в речі, а у відносини з оточуючими людьми, – пояснив автор дослідження професор психології Джефф Ларсон. – Однак це зажадає певної роботи, необхідно розвивати в собі вміння бути вдячним за все те, що трапляється в нашому житті не саме по собі, а завдяки іншим людям. І якщо ми по-справжньому можемо цю подяку відчувати, то вона і робить нас найщасливішими. Наприклад, ми можемо одержувати набагато більше задоволення від фільмів і музики, якщо будемо вдячні їх творцям. До того ж, такий підхід підштовхує багатьох людей змінювати своє життя на краще і вельми кардинально, щоб наблизитися до втілення своєї мрії “.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button