Земля

Вчені висунули гіпотези про велетенські статуї в джунглях Індонезії (фото)

Вчені ще досі не розкрили загадку гігантських кам’яних статуй в джунглях Індонезії — кам’яні ідоли знаходять на різних островах в джунглях вже багато десятиліть, але досі не було загальної думки, навіщо і хто їх будував.

У світі є кілька місць, які й донині залишаються таємницею для вчених і шукачів. До них відноситься долина Бада в провінції Центральний Сулавесі (Індонезія), де розмістилися стародавні кам’яні пам’ятки національного парку Лорі Лінду. Багато з них ще не офіційно задокументовані. Частина з них має вигадливу форму, близько 30 зображують людини.

Складне датування загадкових кам’яних бовванів

Ці незвичайні пам’ятники були виявлені в 1908 році. Але за минулі сто з гаком років мало що вдалося дізнатися про них. Досі точно невідомо, коли вони були зроблені. Одні припускають, що це сталося близько 5000 років тому. Інші вважають, що це сталося набагато раніше, тому вони мають прямий зв’язок з представниками культури, які залишили після себе мегаліти у Лаосі, Камбоджі і деяких частинах Індонезії 2000 років тому.

Гіпотези про творців і призначення

Ким були, люди, що створили ці пам’ятники, ще одна загадка. Хоча висловлювалися припущення, що вони були виготовлені представниками тієї ж цивілізації, яка залишила після себе пам’ятники в інших частинах Південно-Східної Азії, статуї в долині Бада унікальні і тому можуть відноситися до зовсім іншої культури. На цей момент ніхто достеменно не відає, хто їх створив.

Призначення мегалітів також залишається туманним, хоча багато дослідників розмірковували над цим. Місцеві жителі, наприклад, вважають, що деякі з пам’яток колись використовувалися для поклоніння предкам і розповідають легенди про те, як вони з’явилися.

Наприклад, є пам’ятник, виконаний у вигляді людини. Кажуть, це був чоловік, який за життя вважався ґвалтівником. За це його і перетворили на камінь. Глибокі порізи на ньому є ножовими ранами. Інший мегаліт, як вважають, колись був сільським захисником. Однак і він завинив — вкрав трохи рису. В знак покарання його також обернули в кам’яну статую.

Інша група дослідників вважає, що це місце пов’язане з людськими жертвопринесеннями. І взагалі, «ідоли» призначалися для відлякування злих духів. Особливо просунуті дослідники вірять у те, що пам’ятники володіють надприродними здібностями і можуть переміщатися в просторі. Мовляв, з ранку бачили в одному місці, ввечері в іншому.

Камені, з яких були вирізані мегаліти, швидше за все, були привезені з іншої місцевості. Це означає, що майстри, які робили статуї, ймовірно, мали такий рівень соціальної організації, який дозволив їм взятися за цей проєкт.

Різьба на мегалітах була описана як мінімалістична. Людські фігури нерідко зображені з неймовірно великими головами, їхні тіла прямі, а ноги відсутні. Якщо говорити про риси обличчя, вони найчастіше мають круглі очі, а єдина лінія позначає брови, щоки і ніс. Багато з них стоять окремо, інші — парами або групами.

Кам’яні статуї не єдина загадка долини

Крім статуй, долина Бада також славиться своїми круглими резервуарами, сформованими з окремих кам’яних блоків. Їх можна виявити в різних частинах долини. У них різні розміри й форми. У деяких є отвір в центрі і перегородки.

Є припущення, що їх, можливо, використовували для поховань чи як цистерни для води. Поруч були виявлені важкі кам’яні кришки.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»