Земля

Вчені розкрили таємницю американського монстра Туллі

Монстр Туллі, що населяв води світового океану 300 млн років тому, виявився хребетним родичем безщелепних риб, а не черв’яком або молюском, як спочатку припустили палеонтологи, повідомляє Nature.

Група вчених із США, провівши ряд аналізів по вивченню структури скам’янілих решток істот, названих Туллі (Tullimonstrum gregarium), спростувала висунуте раніше припущення про те, що Туллі є невідомим раніше представником загону молюсків або підряду черв’яків. За словами Вікторії Маккой з Єльського університету, яка брала участь в комп’ютерному дослідженні Tullimonstrum gregarium, Туллі відносяться до хребетних тварин і є далекими родичами безщелепних риб.

Першого монстра Туллі палеонтологи виявили в 1958 році під час розкопок в штаті Іллінойс. Скам’янілі рештки Туллі перебували в пластах морських відкладень, сформованих близько 300 млн років тому. Прізвисько Туллімонструм істота отримало за свій дивний вигляд: веретеноподібне тіло закінчується подобою хобота, а очі підвішені на довгих нитках, розташованих в центральній частині тулуба. Незвичайна будова істоти викликало появу різних версій щодо його видової приналежності і кормової бази. Більшість палеонтологів схилялися до версії, що Туллі є черв’яком або молюском.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button