Земля

Засуха оголила руїни 3400-річного міста біля річки Тигр (фото)

Сильна посуха знизила рівень Мосульського водосховища в іракському Курдистані, дозволивши археологам вдруге досліджувати руїни стародавнього міста імперії Мітанні.

Universities of Freiburg and T?bingen, KAO

Посуха становить серйозну загрозу для жителів Іраку, але приносить користь археологам, дозволяючи знову поглянути на руїни стародавнього міста

Посуха на півночі Іраку виявилася вкрай проблемною для жителів країни, але водночас подарувала археологам шанс знову поглянути на стародавнє місто.

Під час попереднього зниження рівня води в Мосульському водосховищі німецько-курдська команда дослідників виявила великий палац зі збереженими фресками на стінах. Палац розташовувався в 20 метрах від східного берега річки Тигр і явно був центром влади бронзового століття. На думку істориків, цим містом могло бути Місто Дзакіку, згадуване в джерелах 3800-річної давності.

Однак пізніше рясні опади повернули водосховище на колишній рівень, затопивши місто.

Цього року повернулася посуха і місто знову стало доступним для археологів.

Дослідники вже встигли нанести на карту деякі будівлі, які розташовувалися поруч з палацом. До них відносяться величезні укріплення і те, що схоже на складський комплекс і фабрики. На думку вчених, в складських приміщеннях могла зберігатися велика кількість товарів, що привозилися туди з усього регіону.

Незважаючи на те, що водосховище затоплювало місто протягом останніх 40 років, стіни з сирцевої цегли добре збереглися. Археологи пов’язують це з землетрусом 1350 р. до н. е., який зруйнував верхні стіни і захистив нижні.

Одним з найцікавіших фактів є те, що команда також виявила кілька керамічних глечиків, що містять понад 100 необпалених глиняних табличок. Подальший їх переклад може дати важливу інформацію про життя міста.

Керамічна посудина з табличками

Імперія Міттані проіснувала приблизно з 1600 р.до н. е. по 1260 р. до н. е. і на піку свого розвитку охоплювала більшу частину сучасної Сирії і північного Іраку — величезну територію за стародавніми мірками. На жаль, від неї практично нічого не залишилося, і археологи чіпляються за будь-яку можливість дізнатися більше подробиць про цю імперію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button