Земля

Розкрита таємниця зниклої стародавньої цивілізації

Вчені університету Орегона (США) прийшли до висновку, що Кхмерська (Ангкорська) цивілізація, що існувала в IX-XV століттях, не була розграбована і знищена тайською державою Аютія, як вважалося раніше. Дослідники вважають, що імперія пережила період занепаду, а її народ адаптувався до нових умов. Про це повідомляє видання Science Alert.

Археологи провели розкопки в межах гігантського храмового комплексу Ангкор-Ват у Камбоджі, який був побудований в епоху процвітання Кхмерської імперії. Вони вивчили кургани, які оточують комплекс, і виявили залишки згорілої їжі, фрагменти кераміки та інші артефакти. На думку вчених, люди, які жили в околицях Ангкор-Вата, працювали в храмі.

Результати радіовуглецевого датування показали, що територія навколо храму була заселена в XI столітті, до того, як Ангкор-Ват був побудований. У ХІІ столітті люди спорудили цю культову споруду, після чого була створена система курганів і ставків. Однак потім сліди людської діяльності зникають аж до початку XV століття. Кургани були занедбані, але не храм. Його околиці знову були заселені в період, який, як вважається, Ангкор був розграбований Аютією, і люди жили тут до XVII-XVIII століття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button