Земля

Вчені: Розквіт ссавців почався задовго до вимирання динозаврів

Останні дослідження палеонтологів з Чиказького університету спростовують прийняту до недавнього часу думку про те, що бурхливий розвиток ссавців почався після вимирання динозаврів. Нові види стародавніх ссавців стали з’являтися на нашій планеті за 20 мільйонів років до вимирання ящерів.

Традиційно вважалося, що динозаври під час свого існування заважали розвиватися іншим видам тварин. Це підтверджували рештки невеликих звірів, які жили в ту епоху і були комахоїдними. Але зараз знайдені рештки стародавніх копитних розмірами в сучасну свиню.

Дослідження проводилися на підставі аналізу корінних зубів давніх тварин. Результати показали, що у сучасників стародавніх ящерів зуби були різними за формою і розмірами. На підставі цього були зроблені висновки, що у ссавців були різні типи живлення і поряд з гігантськими ящерами проживала велика група різноманітних тварин. Зникнення звичних видів харчування призвело до вимирання багатьох видів тварин, в тому числі і ссавців. Різноманітність світу тварин сильно скоротилася, змогли вижити тільки всеїдні.

Причиною змін у ссавців, швидше за все, стала еволюція квіткових рослин. Поява насіння, горіхів і плодів сприяло різноманітності в харчуванні цієї групи тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button