Земля

Вчені з’ясували, у якому випадку Льодовиковий період може тривати вічно

Вчені повідомили, що якби Земля була на 14 млн кілометрів далі від Сонця, планета навічно виявилася б у владі Льодовикового періоду. Спеціаліст паризького Університету Сорбонни Мартін Турбет прийшов до такого висновку, вивчивши фактори, які сприяють виникненню життя на Землі.

Фахівець зазначив, що наша планета є насправді унікальним світом. Справа в тому, відсутність магнітного поля, що захищає біологічне життя від сонячної плазми, або не відсутність озонового шару, то планета могла цілком виявитися мертвою. Або б її населяли організми, здатні виживати в екстремальних умовах.

 

А тепер виявилося, що «блакитна куля» могла бути цілком покрита крижаним щитом. Для цього Землі досить було знаходитися на 15% далі від Сонця і все, планета назавжди перетворилася б на «Землю-кригу».

Сьогодні від повного обмерзання планету захищає конденсація вуглекислого газу (CO2), створюючи своєрідний парниковий ефект. Однак в історії Землі він не завжди був присутній в атмосфері, і тоді наступала епоха Льодовикового періоду.

Певні показники обсягів CO2 в атмосфері екзопланет можуть допомогти фахівцям у підрахунку імовірності виникнення і розвитку життя на поверхні таких об’єктів, як Проксима Центавра b.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button