Людина

Вчені розповіли, чому люди найчастіше вмирають у січні

Останні сумні звістки про смерть співака Девіда Боуї і актора Алана Рікмана підтверджують маловідомий факт, згідно з яким січень є піковим часом року для смерті. За словами британських експертів, для пояснення цього явища існує багато причин – деякі з них досить прості, такі як холод, та інші більш складні, такі як наші гени. Примхи людської психіки також відіграють вирішальну роль. Більш того, третій понеділок січня вважається психологами найбільш депресивним днем у році. Розрахунок цього дня був заснований на формулі, яка зважила такі фактори, як холодна погода, борги і час, що минув після Нового Року.

8a85d3a6a7ad1254ab325f325e574329

Фахівці пояснюють, що поганий настрій на початку року обумовлений тим, що люди покладали великі надії на Різдво і Новий рік, мріючи, що вони принесуть їм виконання всіх бажань і останній шанс побачити близьких. Коли реальність розходиться з очікуваннями, то виникає так званий «ефект нездійснених надій». При цьому в грудні зазвичай спостерігається спад числа самогубств, так як багато людей вірять у краще в Новому році. На жаль, в січні у більшості людей настає розчарування, тому ризик смерті підвищується.

Насправді, дослідження, проведене ще в 1973 році соціологами з Державного університету Нью-Йорка, виявило пік виживаності, пов’язаний з важливими для людей святами. Проаналізувавши дати смерті більш ніж 1300 чоловік, експерти виявили, що важкохворі єврейські люди робили все, щоб «відкласти» смерть до настання важливих релігійних дат. Після цього вони розслаблялися і швидко йшли з життя.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button