Людина

Що краще: пластик або скло для окулярів?

Зір – це головний орган наших почуттів. Ми отримуємо через зір 90 відсотків інформації. Тому до купівлі окулярів, треба підходити дуже серйозно. Божевіллям є покупка очок на ринкових лотках або у магазині, без консультації лікаря. Без проведеного обстеження, купівля окуляр може завдати катастрофічної шкоди здоров’ю. І вже не важливо буде які лінзи стояли в цих окулярах. Але якщо ви побували у лікаря і отримали відповідні рекомендації, то можна перейти до вибору.

Ходить застарілий міф, що скляні окуляри завжди на порядок краще пластику. Деякі взагалі вважають пластикові лінзи атрибутом злиденності.

Справа в тому, що сучасні пластикові лінзи, це продукт найвищих технологічних розробок. Деякі можливості пластикових лінз набагато вище ніж у скляних.

Сьогодні можна говорити лише про те, в якому середовищі ви працюєте, і виходячи з цього робити вибір.

Скляна лінза досить міцна, їй не страшні подряпини і температури. Якщо ви зварювальник або склодув, то вам однозначно потрібні скляні лінзи. Але якщо станеться аварія або ви просто невдало впадете, лінзи зі скла можуть сильно покалічити очі.

У пластикових лінз теж є недоліки. Вони дуже крихкі, протирати їх потрібно тільки спеціальною ганчіркою, а на столі, скла сильно дряпаються. Але за те вони дуже легкі, коштують значно дешевше, різноманітність форм просто вражає. На них можна наносити будь-яке напилення. При травмах, від них не буде шкоди.

Більше того, існують лінзи пластикові, покриті спеціальними плівками. Це робить такі лінзи, практично “вічними”. Але і ціна таких лінз, дуже висока.

Якщо ви берете окуляри для повсякденного життя і ваша робота не пов’язана з високими температурами, то пластик буде, то що треба. Можливості підібрати гарну оправу збільшуються в рази. А якщо ви людина акуратна, то при відповідному догляді, пластикові лінзи будуть служити роками. Більш того, окуляри з пластиковими лінзами можуть сміливо служити як сонцезахисні. У сучасних салонах на такі лінзи наносять всілякі напилення. Ну а скло – це скоріше данина традиціям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button