Здоров'я

Вчені розповіли, як молоко допоможе зберегти молодість

Біологічне старіння організму повільніше у людей, які віддають перевагу маложирному коров’ячому молоку, з’ясували дослідники Університету Брігама Янга в США. Про це повідомляється на сайті вузу.

Саму наукову роботу, присвячену цій темі, опублікували в журналі Oxidative Medicine and Cellular Longevity 28 жовтня минулого року.

У дослідженні під керівництвом професора Ларрі Такера використовувалася інформація про 5 834 повнолітніх американських громадян, які вживали або маложирне молоко (жирністю 1% або знежирене), або молоко підвищеної жирності (жирністю 2% або 3,25%). Крім того, приблизно 13% випробуваних не пили коров’яче молоко в принципі.

Автори наукової роботи вивчили взаємозв’язок між довжиною теломерів (кінцевих ділянок хромосом, одних з головних індикаторів віку людини. — прим. ред.) і жирністю молока, що вживається в їжу, а також частотою його вживання.

Різниця, яка вийшла в дослідженні, за словами Такера, виявилася разючою. Так, за кожен додатковий відсоток жирності теломери коротшали на 69 основних пар нуклеотидів, що відповідає більш ніж чотирьом біологічним рокам. Зокрема, у людей, які пили молоко жирністю 3,25%, теломери були на 145 основних пар коротше, ніж у тих, хто віддає перевагу знежиреному молоку.

Крім того, теломери у людей, які зовсім не пили молоко, також виявилися коротше, ніж у тих, хто вживав у їжу знежирене молоко.

На думку Такера, дослідження підтверджує положення, зазначені в Дієтичній рекомендації для американців, випущених Мінсільгоспом США на 2015-2020 роки, де маложирне молоко включено в раціон здорового харчування.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button