Здоров'я

Глина може стати новим засобом у боротьбі з супербактеріями

Глина — це хороший будівельний матеріал, прекрасна для виробництва посуду, але є один тип глини, який, виявляється, гарний і для медицини.

Згідно з дослідженням учених з клініки Майо і Арізонського державного університету звичайна блакитна глина здатна вбивати бактерії в ранах, причому навіть ті бактерії, які стійкі до інших форм лікування.

Стаття про дослідження опублікований в International Journal of Antimicrobial Agents.

У лабораторних експериментах дослідники з’ясували, що блакитна глина вбила кілька типів бактерій, які часто викликають важкі запалення. До числа цих бактерій входять Escherichia coli (E. coli) and MRSA, дуже важко виліковна форма Staphylococcus aureus.

Глина навіть зуміла знищити бактерії в біоплівках — плівках, які формують бактерії, що прикріпляються до поверхонь, які лікарі знаходять у понад половині інфекцій.

Подібне відкриття може допомогти в боротьбі з супербактеріями, які занадто швидко еволюціонують, і ми не можемо стримати їх зростання. Вчені планує провести подальші експерименти, щоб зрозуміти, яким конкретно чином глина вбиває бактерії. Після цього дослідники, можливо, зуміють виділити основний компонент для майбутніх ліків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button