Людина

Вчені: Після грипу ризик інсульту зростає в 1,5 рази

Вчені-медики з Колумбійського університету після проведення масштабного дослідження з’ясували, що перенесений людиною грип збільшує у 1,5 рази ризик появи інсульту. Більш того, вірогідність останнього зберігається протягом одного року.

У рамках дослідження вчені вивчили медкартки понад 30 000 пацієнтів, які в той чи інший час проходили лікування в клініках з діагнозом інсульт. Як з’ясувалося, близько 40% з них перед цим перенесли грип. Лікарі впевнені, що ризик інсульту у таких випадках зберігається протягом 12 місяців, що пояснюється наслідком цього вірусного захворювання у вигляді розшарування сонної артерії або стенозу, що порушує приплив крові до головного мозку. Саме це стає ключовою причиною тромбоутворення, а також крововиливи в шийному відділі.

Статистика свідчить, вищевказане ускладнення після грипу стає причиною небезпечної недуги у чверті пацієнтів, вік яких не перевищує 45 років. Медики рекомендують після перенесеного грипу людей даної вікової категорії звертати особливу увагу на появу болю в голові та шиї, а при її наявності негайно звертатися до лікарні.

Кнопка «Наверх»