Земля

Вчені розповіли про нову теорію розвитку життя на Землі

Американські вчені зробили несподіване відкриття і розповіли про нову теорію розвитку життя на Землі. Півмільярда років тому планета мала більш слабке магнітне поле і гірше захищала свою поверхню від космічної радіації, що і призвело до прискорення еволюції.

Вчені проаналізували монокристали плагіоклазу, виявлені в древніх геологічних відкладеннях, чий вік становить понад півмільярда років, а точніше — 565 млрд років. Їх вивчення дозволило встановити, що в той період розвитку Землі у неї було значно більше слабке магнітне поле, ніж поточне. Воно гірше захищало поверхню планети від дії космічної радіації і ультрафіолетових променів.

Як би парадоксально це не звучало, відзначають вчені, умови зіграли на руку еволюції і тільки прискорили розвиток життя на Землі. Такий вплив призвів до різних мутацій та змін у живих організмах, які ніколи б не сталися у звичайних умовах, з тим рівнем магнітного поля планети, який є зараз.

Дане відкриття змусить учених переглянути деякі аспекти вже наявних теорій розвитку життя, хоч і не призведе до їх повного оновлення. Фактор впливу космічної радіації та ультрафіолетового випромінювання дозволить фахівцям заповнити деякі прогалини в їх розумінні процесу еволюції. Вчені констатували, те різноманіття життя, яке зараз є на Землі, – наслідок слабкості магнітного поля планети у минулому.

Кнопка «Наверх»