Наука

Вчені розповіли, як змінюється характер собаки в міру її старіння

Американські вчені розповіли, як змінюється характер собаки в міру її старіння. Вони відзначають, деякі результати дослідження виявилися несподіваними.

Багато людей знають, що характер домашніх собак змінюється протягом усього їх життя і важливим чинниками в цьому процесі є поведінка і звички господаря тварини. Незважаючи на це, зазначають вчені, у науковій літературі дана тема обходиться стороною, або описується в двох-трьох абзацах.

У дослідженні взяли участь власники 1681 собак. Всі вони заповнювали велику анкету, у якій відповідали на різні питання щодо характеру та поведінки вихованців. Основними категоріями були: страх, агресія стосовно людей і інших тварин, активність і небайдужість до тренувань.

Найбільш очікуваними виявилися результати у сфері енергійності собак. Цей показник поступово знижується протягом усього їхнього життя. Найбільш агресивними ці домашні тварини стають до 6-8 років, а ось молоді й старі особини виявляють себе більш стримано щодо чужих людей та інших тварин.

Найнесподіваніші результати виявилися в питанні навчання. Навіть серед інструкторів домінує думка, що собаку треба дресувати в молодості, але це не так, відзначають вчені. Пік здатності до навчання у них досягається в 6-8 років. Схильність до страху у собаки не сильно змінюється протягом її життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments