Наука

Вчені розповіли, коли людині не варто пити каву

Вживання двох або більше чашок кави в день вчені пов’язали з подвоєнням ризику смерті від серцево-судинних захворювань серед людей з важким проявом однієї хвороби.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Вживання двох і більше чашок кави в день може подвоїти ризик смерті від серцево-судинних захворювань серед людей з високим кров’яним тиском (160/100 мм рт.ст. або вище). Про це повідомляється в журналі Американської кардіологічної асоціації. Однак, дослідження також показало, що одна чашка кави і щоденне споживання зеленого чаю не збільшують ризик смерті, пов’язаної з серцево-судинними захворюваннями, при будь-яких даних артеріального тиску.

За даними FDA, чашка зеленого або чорного чаю на 8 унцій містить 30-50 міліграмів кофеїну, а чашка кави на 8 унцій — від 80 до 100 міліграмів. “Наше дослідження мало на меті визначити, чи поширюється відомий захисний ефект кави на людей з різним ступенем гіпертонії. І як на ту саму популяцію впливає зелений чай”, – пояснив старший автор дослідження Хіроясу ІСО, доктор медичних наук та директор Інституту досліджень глобальної політики в галузі охорони здоров’я. “Наскільки нам відомо, це перше дослідження, яке виявило зв’язок між вживанням 2 і більше чашок кави на день та смертністю від серцево-судинних захворювань серед людей з важкою гіпертонією».

Високий кров’яний тиск – гіпертонія – виникає, коли сила тиску крові на стінки кровоносних судин занадто висока, що змушує серце працювати з більшим навантаженням, щоб перекачувати кров. Вимірюється в міліметрах ртутного стовпа (мм рт. ст.). Поточні рекомендації Американської асоціації серця та Американського коледжу кардіологів щодо артеріального тиску класифікують гіпертонію як 130/80 мм рт.ст. або вище.

Учасниками дослідження стали понад 6 570 чоловіків і понад 12 000 жінок у віці від 40 до 79 років на момент початку дослідження. Вони були відібрані з японського спільного когортного дослідження з оцінки ризику раку – великого проспективного дослідження, проведеного між 1988 і 1990 роками за участю дорослих, які проживають у 45 японських громадах. Учасники надали дані за допомогою медичних оглядів та самостійного заповнення анкет, що оцінюють спосіб життя, дієту та історію хвороби.

Протягом майже 19 років спостереження (до 2009 р.) було зареєстровано 842 випадки смерті від серцево-судинних захворювань: більшість померлих були активними споживачами кави, але при цьому у них була ще й незбалансована дієта. “Результати можуть підтвердити твердження, що люди з високим кров’яним тиском повинні уникати надмірного вживання кави», — сказав ІСО. “Оскільки люди з важкою гіпертонією більш сприйнятливі до впливу кофеїну, шкідливі його ефекти можуть переважати захисні ефекти, збільшуючи ризик смерті».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button