Наука

Небезпечні для легенів гриби знайшли в грунті

Вчені проаналізували заявки на оплату послуг Medicare, подані в період з 2007 по 2016 рік. Результати опубліковані в журналі Clinical Infectious Diseases.

В рамках нового дослідження вчені припустили, що гриби, які передаються через грунт, спори яких викликають важкі легеневі інфекції, більш поширені в США, ніж припускали експерти.

Йдеться про гриби Histoplasma, які викликають гістоплазмоз. Авторитетні джерела, такі як центри з контролю і профілактиці захворювань (ЦКЗ) і медичний онлайн-ресурс StatPearls, заявили — гриби можна знайти в центральних і східних штатах США, особливо в районах поблизу долин річок Огайо і Міссісіпі.

Однак, згідно з новим дослідженням, Histoplasma можна виявити в 47 штатах США, а також у Вашингтоні, округ Колумбія. Крім того, гриби ростуть у клінічно значущих рівнях принаймні в одному окрузі на уражену державу.

Гістоплазмоз — захворювання легенів, викликане Histoplasma capsulatum; воно часто протікає як хронічне і зазвичай слідує за безсимптомної первинною інфекцією. Симптоми – як і при пневмонії або неспецифічному хронічному захворюванні.

В рамках нового дослідження, опублікованого в журналі Clinical Infectious Diseases, вчені проаналізували заявки на оплату послуг Medicare, подані в період з 2007 по 2016 рік. Мета – визначити частоту діагнозів грибкових інфекцій у 50 штатах та окрузі Колумбія. Експерти включили дані лише про клієнтів Medicare у віці 65 років і старше, тому це не повна картина всіх грибкових інфекцій у кожному штаті, зазначили автори дослідження.

Але, незважаючи на всі обмеження, вчені підкреслюють: є небезпека того, що ці грибки можна знайти в грунті набагато більшої кількості штатів, ніж вважалося раніше. Лікарі повинні визнати можливість виникнення цих захворювань по всій країні, підсумували автори дослідження.

Ці карти показують історичні ареали (верхній ряд) трьох основних видів грибів, що викликають легеневі інфекції в США — Гістоплазма (червоний), Бластоміцес (синій) та Кокцидіоїди (зелений) — станом на 1955 рік. Нижній ряд карт показує діапазон грибів у період з 2007 по 2016 рік, згідно з оцінкою нового дослідження. Джерело: OUP Academic

Також вчені спеціально шукали випадки бластомікозу, інфекції, викликаної грибами роду Blastomyces, і кокцидіомікозу, його «тригер» — Coccidioides. Згідно з даними ЦКЗ, Blastomyces знайшли на Середньому Заході, південно-центральних і південно-східних штатах, а також в долинах річок Огайо і Міссісіпі, Великих озер і річки Святого Лаврентія. Агентство повідомляє, що Coccidioides знайшли на південному заході США і півдні центральної частини штату Вашингтон. Дані про їх поширення з 1955 року представлені на карті вище.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments