Наука

Щури грають в хованки для власного задоволення

Результати нового дослідження показали, що лабораторні щури грають в хованки заради власного задоволення.

Нейробіологи з Берлінського університету імені Гумбольдта надихнулися для свого експерименту роликами з YouTube, в яких люди розповідають про своїх домашніх тварин. Відомо, що щури грають в багато ігор, але гра в хованки настільки складна, що вченим стало цікаво, як вони це роблять. Команда фахівців створила ігрову кімнату площею 30 квадратних метрів з картонними навісами і набором коробок з непрозорого та прозорого пластику.

Вони створили сім укриттів для щурів і три укриття для вченого-добровольця. Шести щурам-самцям знадобилося небагато часу, щоб відчувати себе комфортно в просторій кімнаті. Як тільки пацюки відчули себе у безпеці, вони були готові грати.

Кожна гра починалася з того, що дослідник закривав коробку з пацюком і ховався, після чого відкривав кришку за допомогою пульта дистанційного керування. Після тренування щур зрозумів, що необхідно вистрибнути з коробки і відправитися на пошуки людини. Коли наставала черга щура ховатися, вчений залишав коробку відкритою і присідав поруч з нею, чекаючи, поки тварина побіжить в одне з укриттів. За правильну поведінку вчений нагороджував щура погладжуваннями.

Протягом двох тижнів п’ять з шести щурів навчилися шукати і ховатися, не перемикаючись між цими ролями посеред гри. Щоб вивчити нейрональні основи ігрової поведінки щурів, команда записала електричні сигнали від приблизно 180 нейронів в області мозку, що бере участь в навчанні, за допомогою портативного пристрою, імплантованого в голови гризунів. За словами дослідників, ця область мозку була особливо чутлива до вивчення правил гри.

Поведінка деяких щурів передбачає високий рівень когнітивних здібностей, званий «теорією розуму». Деякі ознаки також вказували на те, що пацюки грають заради власного задоволення: наприклад, вони демонстрували так звані «стрибки радості» — те, що роблять багато ссавці, коли їм весело.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button