Наука

Вчені розрахували чисельність армії, здатної захистити світ від зомбі

Якщо захищати мирне населення від зомбі будуть військові, то їх повинно бути не менше, ніж 47 чоловік на 1000 чоловік цивільного населення. Але краще взяти оборону в свої руки, підказують бразильські математики, які змоделювали зомбі-апокаліпсис.

Група вчених з університету штату Мінас-Жейрас в Бразилії виклала в мережу статтю «Моделювання виживання людини в разі зомбі-апокаліпсису» (Modeling our survival in a zombie apocalypse).

Створена вченими динамічна модель передбачає, що в разі масового повстання зомбі цивільне населення будуть захищати військові. Співвідношення числа озброєних солдатів і мирних жителів виявилося ключовим чинником, що визначає стійкість людського співтовариства, вимушеного воювати з ожилими мерцями.

Якщо на тисячу цивільних доведеться менше 47 військових, виживання опиниться під загрозою. Якби зомбі-апокаліпсис відбувся сьогодні, на виклик відповість тільки Північна Корея — у неї якраз 4,7% населення знаходиться в збройних силах.

За основу вчені взяли сценарій, при якому перші зомбі з’являється в густонаселеному мегаполісі. При контакті з ним здорові люди самі перетворюються в зомбі, їх кількість швидко зростає, і ситуація незабаром набуває апокаліптичний характер. Вчені спиралися в основному на кінематографічний матеріал; згідно з цими джерелами, людство швидко опиняється в меншості і змушене жити ізольованими групами в укріплених поселеннях.

Були зроблені наступні припущення: при зустрічі з зомбі мирна людина вбиває зомбі, зомбі вбиває людину чи людина перетворюється на зомбі (для спрощення вчені зробили ці сценарії взаємовиключними). При зустрічі з військовим зомбі гине, тому що у військового є зброя та спеціальна підготовка. Змінюючи ймовірності різних результатів, вчені склали моделі, що описують чотири ситуації: 1) населення захищає Сильна Армія 2) населення захищає Дуже Сильна Армія 3) населення захищає себе сам (Опір), але при цьому люди більш підготовлені і виживають частіше, ніж при попередніх випадках. У четвертому сценарії збільшили виживаність у зомбі. Нічого хорошого така модель не обіцяє: сильні зомбі вбивають багато людей, але зомбують мало; в результаті в живих залишаються тільки військові. Найкраще спрацював все-таки варіант «Опору»: у цьому випадку у зомбі з самого початку не було ніяких шансів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button