Наука

Американські нейробіологи довели, що алкоголь і куріння прискорюють старіння мозку

Вчені з університету Південної Каліфорнії з’ясували, яким чином алкоголь і куріння впливають на клітини мозку. Американські нейробіологи довели, що вживання алкоголю і нікотину на протязі року прискорюють їх старіння на 11 днів вперед.

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Південної Каліфорнії, щоденне вживання алкоголю і куріння можуть бути пов’язані з помірним старінням мозку, на відміну від тих, хто не має подібних звичок. Вчені повідомили, що певні частини ЦНС пошкоджувалися по-різному, в залежності від часу впливу тих чи інших шкідливих речовин. Група нейробіологів використовувала методи машинного навчання та МРТ для визначення відносного віку мозку у 17308 чоловік у віці від 45 до 81 року.

Автори виявили, що у 11651 випробовуваних, які курили майже все свідоме життя, нервові клітини були старші на 0,03 року. А ось у 11600 чоловіків, які не відмовляли собі у випивці, спостерігалися більш слабкі наслідки – 0,02 року. Дослідники попереджають: крім нікотину і алкоголю, різні вікові і генетичні чинники можуть бути пов’язані з раннім пошкодженням ЦНС. Все ж результати показали надзвичайно помітні негативні ефекти у разі щоденного куріння більше 1 пачки сигарет або вживання хоча б одного грама спиртного.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button