Земля

Вчені: На дні океанів виявлені тисячі прихованих гір

Близько п’яти тисяч гір, досі невідомих дослідникам, виявилися на дні океанів. Відкриття вчені зробили завдяки даними супутників, оснащених надчуттєвими приладами.

Сучасна апаратура може фіксувати найменші коливання, що з’являються на поверхні води в результаті впливу глибинних геологічних утворень. П’ять років тому за допомогою супутників фахівці виявили гірські хребти висотою близько 2 км, а нова знахідка височить над дном океану на 1,5 км.

Незабаром планується запуск апаратів, здатних зафіксувати геологічні структури до 1 км. Експерти сподіваються, що передові прилади дозволять поповнити підводні карти тисячами нових гір. Ці відомості допоможуть прогнозувати з більшою точністю зміни клімату і передбачати ймовірність утворення цунамі.

На карти, відзначають вчені, нанесено всього 9% дна світового океану. Глибоководний рельєф, на відміну від прибережних ділянок 200-метрової глибини, практично не вивчений. Відомі випадки зіткнення субмарин з підводними горбами, про існування яких ніхто не знає. На думку фахівців, після ретельного вивчення глибин океанів, можна буде налагодити там видобуток корисних копалин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button