Наука

Вчені розробляють новий наноматеріал для отримання чистого палива з моря

Дослідники з університету Центральної Флориди вперше розробили нанорозмірний матеріал, який може ефективно розщеплювати морську воду на кисень і екологічно чисте паливо.

Видобуток водню з морської води може вирішити безліч екологічних проблем, пов’язаних зі спалюванням викопного палива. Проблема в тому, що сьогодні не існує технологій видобутку водневого палива з моря. У спробі розв’язувати проблему американські вчені створили інноваційний наноматеріал, використовуючи електроліз.

Як відомо, цей процес вимагає значної витрати енергії, а також для нього необхідні ефективні каталізатори. Автори нового дослідження впевнені, що новий нанорозмірний матеріал підвищить ефективність розщеплення морської води на кисень і водень. Своєю чергою це сприятиме популярності використання екологічно безпечного водневого палива.

Як розповів доцент Технологічного центру UCF NanoScience Ян Янг, мова йде про тонкоплівкові матеріали з наноструктурами з селеніду нікелю й інших речовин. Комбінація дозволяє отримати якості, які потрібні для каталізаторів, які застосовуються в промисловому електролізі.

Автори технології пояснюють, що продуктивність нового каталізатора значно перевершує наявні аналоги. Також технологія відповідає найсуворішим нормам безпеки. Промислове впровадження таких каталізаторів зробить виробництво водневого палива з морської води набагато бюджетними. Своєю чергою, це допоможе людству перейти на зелену енергетику.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments