Всесвіт

Космологи написали код для моделювання Всесвіту

Група вчених за підтримки Міністерства енергетики ведуть розробки програмних інструментів для моделювання всіх основних процесів у Всесвіті в рамках проєкту ExaSky.

Також такі інструменти частково готові й чекають розгортання нових суперкомп’ютерів екзафлопсонного класу, таких як Aurora і Frontier для Аргонської національної лабораторії. Завершення проєкту дозволить відкрити таємниці зародження і розвитку Всесвіту, а також прогнозувати майбутнє.

Проєкт ExaSky курується вченими Аргонської національної лабораторії. Вважається, що це одне з найважливіших додатків у сфері науки про Землю і космос, яке буде вирішуватися з запуском в експлуатацію суперкомп’ютерів екзафлопсонного класу. Важливим аспектом нових платформ стане акцент на обчислення графічними процесорами. Тому код проєкту ExaSky активно адаптується для роботи на ДП Intel, NVIDIA й AMD.

Розуміння прискореного розширення Всесвіту – одне з наукових питань, яке команда ExaSky прагне досліджувати.

Спостереження за Всесвітом підтверджують, що він розширюється, і швидкість його руху збільшується з часом. Його основна причина так і не з’ясована, вчені припускають, що за неї відповідає гіпотетична темна енергія.

Космічне прискорення та інші подібні відкриття стали можливими завдяки кільком досягненням у сфері спостережень в поєднанні з поліпшеною теорією і моделюванням. Поточна модель космології, яка включає темну енергію і темну матерію (форма матерії, яка гравітаційно взаємодіє звичайним чином, але має дуже слабкі взаємодії, якщо такі є, з атомною матерією), дає дуже хороший опис астрономічних і космологічних спостережень. Невеликі розбіжності дійсно існують. Вчені не впевнені, чи вказують ці розбіжності на нову фізику або є результатом артефактів вимірювань. Як відомо, космологічні вимірювання часто складні і їх важко отримати й виміряти.

Нові суперкомп’ютери екзафлопсонного класу дадуть можливість включати складнішу фізику з урахуванням широкого спектра вхідних даних, таких як наявність масивних нейтрино, моделі утворення зірок і галактик, а також декількох джерел астрофізичного зворотного зв’язку, таких як активні галактичні ядра, галактичні вітри й вибухи наднових. Ці події будуть включені в обидва коди й будуть працювати на великих сітках з більш високою роздільною здатністю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button