Здоров'я

Вчені спростували цінність біодобавок «Омега-3» для зниження ризику розвитку онкології

Вчені з «Norwich Medical School» при Державному Університеті Східної Англії спростували цінність біологічно активних добавок з вмістом омега-3 жирних кислот для зниження ризику розвитку онкології. Як з’ясувалося, вони не тільки марні, але й небезпечні для здоров’я.

Ученые опровергли ценность биодобавок «Омега-3» для снижения риска развития онкологии

В рамках наукової роботи співробітники медичної школи Норіджа провели експеримент за участю більше ста тисяч добровольців. Всі учасники мали підвищений ризик виникнення злоякісних новоутворень або захворювань серцево-судинної системи. За рекомендацією медиків, чоловіки і жінки збільшили споживання продуктів з високим вмістом риб’ячого жиру і періодично вживали біодобавки «Омега-3».

Провідний керівник дослідження Чи Хупер повідомив, що його команда провела понад 140 складних аналізів, щоб вивчити вплив насичених кислот на морфологічні зміни білків ДНК. Як з’ясувалося, прямого зв’язку між рівнем омега-3 в організмі і ризиком розвитку раку і серцевих патологій немає. За словами професора, дані компоненти корисні точно так само, як і всі інші речовини, наприклад, селен, йод або вітамін D, оскільки всі вони необхідні для збереження захисних функцій імунітету людини.

Крім того, що вчені спростували особливий вплив риб’ячого жиру, вони відзначили небезпеку від надмірного його вживання. При неправильному дозуванні біодобавок, і великої кількості продуктів, що містять цей компонент, у раціоні, людина ризикує постраждати від гострого панкреатиту або холециститу.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»