Головна / Технології / Вчені США вербують морських мешканців для шпигунства за ворогами

Вчені США вербують морських мешканців для шпигунства за ворогами

Агентство перспективних досліджень американської оборони (DARPA) розробляє план по залученню водних мешканців для стеження за подіями у водах біля території США і союзників.


Завдяки тому, що у морських істот добре розвинене сприйняття, вони зможуть з легкістю знаходити ворожі субмарини та інші морські об’єкти. Саме тому DARPA хоче сконструювати обладнання для читання відчуттів і рухів риб.

Чудовим рішенням було б винайти спосіб безпосереднього проникнення в не змінених морських істот. Однак якщо це не спрацює, вчені спробують вивести вид риб-шпигунів, на основі старих генетичних розробок. Як вони стверджують, кожна генетично створена риба буде протестована в спеціальних місцях перед тим, як її випустять в океан.

Виходячи зі слів менеджера програми Лорі Адонтато:

«В даний момент підхід ВМС США щодо виявлення і спостереження підводних апаратів є витратним і захищає лише малу частину територій. Якщо ми зможемо використовувати феноменальні навички морських тварин, ми не тільки збільшимо зону охоплення, а зможемо застосовувати їх постійно і непомітно для суперника».

 
comments powered by HyperComments