Технології

Як зберігати енергію в опалому листі?

На дворі вже осінь, і невдовзі дерева почнуть скидати листя. Зазвичай ці листя спалюють і вважають сміттям, але тепер і їм знайшли застосування. Виявляється, в опалому листі можна зберігати енергію.


Через спалювання опалого листя у Північному Китаї існує величезна проблема задимлення. Уздовж багатьох доріг в цій частині країни росте дерево під назвою павловнія, іноді його ще називають адамовим деревом. Незважаючи на несхвалення уряду багато місцевих мешканців спалюють опале листя, ще більше погіршуючи проблему забруднення повітря. Тільки в одному Пекіні щороку спалюється близько 2 мільйонів тонн листя.

Тепер Хонгфан Ма з Технологічного університету Цзінаня створила метод, згідно з яким можна перетворити листя адамового дерева в органічні конденсатори. Вони можуть використовуватися як батареї, і для цього листя не треба спалювати.

Процес створення органічних конденсаторів все-таки випускає деяку кількість вуглекислого газу, але не стільки, скільки було б при спалюванні або навіть гнитті всієї цієї рослинної маси.

Вчені спочатку вичищають листя, потім сушать і перемелюють в дрібну пудру. Потім висипають у воду, 12 годин суміш нагрівають при температурі 220 °C, після чого фільтрують від золи та інших забруднень. Після цього процесу залишається бурий порошок, що складається з вуглецевих мікросфер.

Після чого ці мікросфери додають в розчин гідроксиду калію і знову нагрівають, тепер вже до 800 °C, отримуючи в результаті чорну пудру, покриту мікроскопічними порами. Ці пори збільшують площу поверхні мікросфер, що дозволяє конденсаторам, зробленим з них, зберігати більше енергії. При цьому пристрої, зроблені на основі такого листя, виявилися суперконденсаторами, тобто вони зберігають заряд набагато краще конденсаторів з вугілля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button