Екологія

Вчені стверджують, що люди використовують 173 відсотка ресурсів Землі

Згідно з новим дослідженням, нинішні темпи споживання природних ресурсів набагато перевищують здатність планети оновлювати біомасу. Вчені також дійшли висновку, що багатші країни не помічають наслідків від такого «марнотратства», в той час, як бідні – явно страждають.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Sustainability, вчені розділили країни світу на чотири категорії відповідно до їх екологічного дефіциту. Екологічний дефіцит – ступінь, до якого споживання в країні перевищує здатність екосистеми до відновлення. На основі цього аналізу країни були класифіковані як такі, що мають високий дефіцит, низький дефіцит, високий резерв або низький резерв.

Вчені зіставили ці дані з валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення кожної країни. Це допомогло виділити країни, в яких відсутні як біологічні ресурси, так і купівельна спроможність для задоволення потреб населення.

Результати показали, що в 1980 році 57 відсотків світового населення проживало в країнах, що потрапили в цю пастку екологічної бідності. У 2017 році це число підскочило до 72 відсотків.

Дослідники також виявили, що люди використовували 173 відсотки біоємкості планети в 2017 році в порівнянні з 119 відсотками в 1980 році.

Дані показали, що жителі багатих країн, які складають всього 14 відсотків населення світу, використовують 52 відсотки ресурсів планети. Якби всі на планеті споживали стільки ж, скільки і вони, то, за підрахунками вчених, люди використовували б 367 відсотків біоємкості планети щороку.

На думку дослідників, єдиного рішення цієї проблеми поки немає, але такі кроки, як відмова від викопного палива і вживання меншої кількості продуктів тваринного походження, можуть поліпшити ситуацію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button