Екологія

Зміна клімату призвела до найсильнішої посухи в США

Згідно з новим дослідженням, посуха на південному заході Північної Америки, яка тривала з 2000 по 2018 рік, є однією з найсильніших в регіоні за останні 1200 років.

Реконструкції клімату минулого, засновані на річних кільцях стовбурів дерев, виявили тільки один сухий період у кінці 16-го століття, який тривав 19 років. Дослідники стверджують, що недавня посуха опинилася на 47% сильніше в результаті антропогенної зміни клімату.

Вивчаючи річні кільця дерев на 1586 ділянках у західній частині Сполучених Штатів і на північному заході Мексики, гідрокліматолог Парк Вільямс з Колумбійського університету і його колеги створили кліматичну історію регіону за 800 років.

За словами Вільямса, особливо руйнівна засуха, яка продовжувалася приблизно з 1575 по 1593 роки, описана в історичних записах і її видно в реконструкціях кілець дерев. Засуха, можливо, сприяла поширенню хвороб серед місцевого населення, якими їх заразили іспанські конкістадори.

Изменение климата привело к сильнейшей засухе в США
Вивчаючи річні кільця дерев, як на цьому зрізі сосни з півночі від Тусона (штат Аризона), дослідники визначили, що посуха 2000-2018 років на південному заході Північної Америки була однією з найсильніших за останні 1200 років.

Одним із факторів, що контролюють опади у південно-західній частині Північної Америки, є Південна осциляція, при якій коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану може змінювати погодні умови в регіоні. Більш низькі температури поверхні Тихого океану створюють атмосферні хвилі, які блокують тихоокеанські шторми і не дозволяють їм доходити до південно-західної частини Північної Америки, зменшуючи кількість опадів.

2019 рік став для регіону роком перепочинку. Такий же більш дощовий рік спостерігався і в 16 столітті. Але в 2020 році посуха повернулася.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments