Екологія

Вчені поспостерігають за Амазонкою з космосу

Враховуючи розмір і складність екосистеми, вчені використовують супутники, щоб дистанційно проводити гідрологічні дослідження. NASA планує запустити два спеціальних гідрологічних супутника: супутник для вивчення поверхневих вод і топографії океану SWOT і супутник NASA ISRO SAR.

Image by TNeto from Pixabay

Басейн Амазонки простягається на території семи держав і живить 4 з 10 найбільших річок світу. Басейн охоплює густі тропічні ліси, великі заплави і взаємопов’язані водно-болотні угіддя.

У цьому регіоні також випадає велика кількість опадів – приблизно 2 200 міліметрів на рік. Глибше розуміння гідрології регіону вкрай важливо, особливо у світлі екологічних змін – збільшення числа повеней, посух, а також людського фактора: будівництва гребель і вирубки лісів.

Вчені планують оцінювати опади, якість водних екосистем, зміни навколишнього середовища та багато іншого через призму дистанційного зондування. Це потрібно для того, щоб отримати цілісне уявлення про кругообіг води в Амазонії, одночасно визначаючи проблеми та прогалини в знаннях для майбутніх досліджень в регіоні.

Автори повідомляють про раніше успішне застосування дистанційного зондування, наприклад для визначення початку і кінця вологого сезону в Амазонії. Однак у такого способу вимірювання опадів є і складності-супутникові показання часто мають підвищену похибку через погодні процеси на Землі.

На думку авторів, дослідження призведе до розробки комплексної програми моніторингу та досліджень у всьому басейні.

Дослідження опубліковано в журналі Reviews of Geophysics.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button